1%
Logo akcji 1%

Czy wiesz, że możesz nam pomóc rozwijać Edukację Medialną, przekazując 1% swojego podatku? To bardzo proste - wystarczy, że w zeznaniu podatkowym podasz nasz numer KRS 0000070056.

Dowiedz się więcej

x

Kompetencje cyfrowe młodzieży w Polsce (14-18 lat)

Twórca: Fundacja Orange
Rok: 2013
Kraj: Polska

Pobierz raport

Raport przygotowany na zlecenie Fundacji Orange przedstawia wyniki badania prowadzonego dwutorowo. Z jednej strony było to badanie ilościowe, prowadzone na reprezentatywnej próbie dobranej w sposób warstwowo-losowy. Przeprowadzono wywiady z sześciuset młodymi ludźmi i ich rodzicami. Drugi etap miał charakter jakościowy. Polegał na przeprowadzeniu dwunastu wywiadów etnograficznych w kilku miastach. Dobór współpracowników polegał na ocenie umiejętności i liczby wykorzystywanych technologii oraz częstotliwości ich użytkowania. Chodziło o osoby, które ponadprzeciętnie korzystają z nowych możliwości medialnych. Każdy wywiad trwał około trzech godzin.

Raport przedstawia stan kompetencji cyfrowych nastolatków w wieku 14-18 lat. Pokazuje, jak młodzi spędzają czas w sieci, jak oceniają swoje kompetencje, jak wielu z nich korzysta twórczo z nowych technologii komunikowania. Przedstawiono także, jak z sieci korzystają rodzice i jakie wyraźne różnice można zauważyć pomiędzy korzystaniem z internetu przez młodych ludzi i ich opiekunów.

Wróć do listy katalogów i raportów